Niels Jørgen Haugesen "The Haugesen Table"

Niels Jørgen Haugesen
Niels Jørgen Haugesen
Niels Jørgen Haugesen
Niels Jørgen Haugesen
Niels Jørgen Haugesen
Niels Jørgen Haugesen
Niels Jørgen Haugesen
Niels Jørgen Haugesen
Niels Jørgen Haugesen
Niels Jørgen Haugesen

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

NIELS JØRGEN HAUGESEN (1936-2013), "Model 4750", även känd som "The Haugesen Table", matbord, Fredericia, iläggsskivor dolda under bordet, ben i borstat stål, skiva av vit linoleum, etikettmärkt, totallängd ca 305, bredd ca 92 cm

Bruksslitage, smärre repor och fläck från ett glas på skivan

567094

2018-09-02