Niels Jørgen Haugesen "The Haugesen Table"
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
NIELS JØRGEN HAUGESEN (1936-2013), "Model 4750", även känd som "The Haugesen Table", matbord, Fredericia, iläggsskivor dolda under bordet, ben i borstat stål, skiva av vit linoleum, etikettmärkt, totallängd ca 305, bredd ca 92 cm
Bruksslitage, smärre repor och fläck från ett glas på skivan
567094
2018-09-02