Luktdosa 1700-tal rokoko
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LUKTDOSA, silver, 1700-tal, rokoko, punsad och ciselerad dekor, krön i form av fågel, invändigt förgylld samt utvändigt med spår av förgyllning, sidan graverad med ägarmonogram, höjd ca 9 cm, vikt ca 47 g
Smärre stötskador
567113
2018-09-19