Soffa 1800-talets första hälft

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SOFFA, 1800-talets första hälft, fanerad i ask, intarsia i form av festonger i annat träslag, soffans längd ca 193, djup ca 67, sitthöjd ca 48, höjd ca 89

Bruksslitage, smärre fanéravslag, senare klädsel, smuts, kompletterad, smärre spår från trämask

567138

2018-09-01