Soffa 1800-talets första hälft
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, 1800-talets första hälft, fanerad i ask, intarsia i form av festonger i annat träslag, soffans längd ca 193, djup ca 67, sitthöjd ca 48, höjd ca 89
Bruksslitage, smärre fanéravslag, senare klädsel, smuts, kompletterad, smärre spår från trämask
567138
2018-09-01