Brasskärm Lennartsnäs
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRASSKÄRM, 1800-talets mitt, fanérad i mahogny, skulpterat krön, broderi bakom glas, höjd ca 112, 92x37 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Fanérskador, fötter med skador, skadat krön, broderi med fuktskador
567179
2018-09-02