Chiffonjé Lennartsnäs
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHIFFONJÉ, stockholmsarbete i Karl Johan, etikettsignerad J F Ditzinger (Johan Fredric D. snickare och schatullmakare i Stockholm 1825-1838), fanérad i mahogny, beslag av förgylld mässing, höjd ca 137, 118x57 cm
Nyckel till skivan ej original (ngt trög), invändig nyckel saknas, torrsprickor, fanérskador, fanérbortfall, lucka till inredning låst
567184
2018-09-02