Chiffonjé Lennartsnäs

Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs
Chiffonjé Lennartsnäs

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

CHIFFONJÉ, stockholmsarbete i Karl Johan, etikettsignerad J F Ditzinger (Johan Fredric D. snickare och schatullmakare i Stockholm 1825-1838), fanérad i mahogny, beslag av förgylld mässing, höjd ca 137, 118x57 cm

Nyckel till skivan ej original (ngt trög), invändig nyckel saknas, torrsprickor, fanérskador, fanérbortfall, lucka till inredning låst

567184

2018-09-02