Spegel stockholmsarbete i rokoko
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SPEGEL, förgylld med polerat guld och slagmetall, 1700-tal, rokoko, stockholmsarbete, delvis träskuren dekor av rocailler och voluter, höjd 117 cm
Senare glas (dock äldre), framtagen originalförgyllning, retuscher och lagningar
567231
2018-09-01