Spegel stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SPEGEL, förgylld med polerat guld och slagmetall, 1700-tal, rokoko, stockholmsarbete, delvis träskuren dekor av rocailler och voluter, höjd 117 cm

Senare glas (dock äldre), framtagen originalförgyllning, retuscher och lagningar

567231

2018-09-01