Jan Bocan, fåtöljer 1 par, 1972
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JAN BOCAN, fåtöljer, 1 par, formgivna för den Tjeckoslovakiska ambassaden i Stockholm 1972, karmarna i valnöt, sits och rygg i brunt konstläder, höjd 75 cm
PROVENIENS
Tjeckoslovakiska ambassaden Stockholm.
Bruksslitage
567237
2018-09-24