Collier, armband, örhängen samt ring med granater

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

COLLIER, ARMBAND, ÖRHÄNGEN, 1 par, samt RING, med fasettslipade granater, collier, armband samt örhängen, med skruvstift, i förgyllt silver, ej stämplade, ring, 18k guld med svensk importstämpel samt inskription, ringstorlek 18.25, collierslängd ca 44 cm, armbandslängd ca 19 cm, örhängenshöjd ca 3 cm, vikt av collier, armband samt örhängen ca 49 g, vikt av ringen ca 4.8 g

Bruksslitage, ställvis förlust av förgyllning

567258

2018-09-01