Konsolbord med marmorskiva svensk empire

Klubbat för:

4 400 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

KONSOLBORD med stenskiva, 1800-talets början, svensk empire, bronserad och förgylld dekor, fotavslutning i form av lejontass, skiva av marmor, höjd ca 86 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, renoverat, senare bemålad, skiva med lagning och mindre spricka

567306

2018-09-02