Bordspendyl 1800-tal empirestil

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDPENDYL, 1800-talets andra hälft, empirestil, slagfunktion, emaljerad urtavla med arabiska siffror, kolonner i alabaster, dekordelar i mässing, inredning med spegelglas, höjd ca 49 cm, pendel och uppdragsnycklar medföljer

Slitage, en dekordel lnågot lös, dekordel kompletterad, funktionen kan ej garanteras

567348

2018-09-02