Kunglig dansk Musselmalet

Kunglig dansk Musselmalet
Kunglig dansk Musselmalet
Kunglig dansk Musselmalet
Kunglig dansk Musselmalet
Kunglig dansk Musselmalet
Kunglig dansk Musselmalet
Kunglig dansk Musselmalet
Kunglig dansk Musselmalet
Kunglig dansk Musselmalet
Kunglig dansk Musselmalet
Kunglig dansk Musselmalet
Kunglig dansk Musselmalet

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", servis, 34 dlr, bestående av: kaffekanna nr. 519, 5 kaffekoppar med 10 st. underfat nr. 719, 8 assietter nr. 180, paret ljusstakar nr. 1138, snipa nr. 661, sockerskål med lock nr. 657, 3 serveringsfat nr. 1062, 548, 552, skål nr. 1142 samt salt och pepparströare nr. 480, 467, merparten av delarna 2.a sort.

Sockerskål med lagning på locket, något litet nagg kan förekomma

567406

2018-09-02