Ragnar Sandberg Konstsamling Karlzén
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RAGNAR SANDBERG (1902-1972): Kerstin Helen, signerad och daterad med dedikation R.S. -42, blyerts, CA 24x20,5,
Läs mer
PROVENIENS: Direktör Gösta Olson, Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm,
UTSTÄLLD: Ragnar Sandberg, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 2002, Göteborgs Konstmuseum 2003, Norrköpings Konstmuseum 2003
567470
2018-09-23