Ragnar Sandberg Konstsamling Karlzén

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RAGNAR SANDBERG (1902-1972): Kerstin Helen, signerad och daterad med dedikation R.S. -42, blyerts, CA 24x20,5,

Läs mer

PROVENIENS: Direktör Gösta Olson, Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm,

UTSTÄLLD: Ragnar Sandberg, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 2002, Göteborgs Konstmuseum 2003, Norrköpings Konstmuseum 2003

567470

2018-09-23