Silver smycken

Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SILVER SMYCKEN, 7 st, bestående av: armband, fantasilänk med blomster dekor, stämplad ´´800´´, armband, länk i form av rosor, stämplad ´´Cellinis Silver Florence´´, armband, quatrefoillänkar, med turkoser, ej stämplad, brosch, blomsterformad med agat, Pinco Förening, Stockholm, 1956, brosch i form av en clown, E Cederborg, Stockholm, 1949, örhängen, 1 par, med koraller, skruvstift, Alton Guldvaru, Falköping, 1949, örhängen, 1 par, blomsterformad, From, Danmark, armbandenslängd ca 16.5-20 cm, broschenshöjd ca 5.5-6.5 cm, örhängensdiameter ca 1.8-2.8 cm, totalvikt ca 105 g

Slitage, mindre repor och bucklor, ställvis anlöpning, turkoserna är missfärgade

567521

2018-09-03