Piranesi etsning Rom

Piranesi etsning Rom
Piranesi etsning Rom

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GIOVANNI BATTISTA PIRANESI (1720-78). Veduta del monumento eretto dall´imperador Tito Vespasiano ... Rom tidigt 1800-tal.
Graverad plansch, etsning, ca 485x710 mm. Ramad.

Hind 119.

Skuren intill plåtkant och upplimmad på kartong, några småfläckar.

567665

2018-09-04