Piranesi etsning Rom
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GIOVANNI BATTISTA PIRANESI (1720-78). Veduta del monumento eretto dall´imperador Tito Vespasiano ... Rom tidigt 1800-tal.
Graverad plansch, etsning, ca 485x710 mm. Ramad.
Hind 119.
Skuren intill plåtkant och upplimmad på kartong, några småfläckar.
567665
2018-09-04