Glasservis slipat glas

Glasservis slipat glas
Glasservis slipat glas
Glasservis slipat glas
Glasservis slipat glas
Glasservis slipat glas
Glasservis slipat glas
Glasservis slipat glas
Glasservis slipat glas
Glasservis slipat glas
Glasservis slipat glas
Glasservis slipat glas
Glasservis slipat glas

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLAR, 3 ST, KORG, FAT, 4 DESSSERTSKÅLAR, SKÅL med lock, 1900-talets första hälft, slipat glas, möjligen Tjeckien, största skålens höjd 9,5, diameter 31 cm

2 skålar med nagg

567676

2018-09-04