Taklampa av Hans-Agne Jakobsson
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, Markaryd, taklampa, 1960-/70-tal, sex ljusarmar och perforerade skärmar av mässing, stomme av mässing och trä, etikettmärkt HANS-AGNE JAKOBSSON AB MARKARYD MADE IN SWEDEN, höjd ca 32 exklusive sladd, diameter ca 37 cm
Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
567686
2018-09-04