Taklampa av Hans-Agne Jakobsson

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HANS-AGNE JAKOBSSON, Markaryd, taklampa, 1960-/70-tal, sex ljusarmar och perforerade skärmar av mässing, stomme av mässing och trä, etikettmärkt HANS-AGNE JAKOBSSON AB MARKARYD MADE IN SWEDEN, höjd ca 32 exklusive sladd, diameter ca 37 cm

Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

567686

2018-09-04