Ljusstakar

Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Adolf Zethelius, Stockholm 1828, rund välvd fot med akantusbårder, palmetthölstrat balusterskaft, delvis godronnerad ljuspipa, stämplade ljusmanschetter med pärlstav, höjd 27cm, vikt 834 g

Se även likande ljusstakar auktionsnummer 567688

Ljusmanschetter ej ursprungligen tillhörande, bucklor

567687

2018-09-07