Bordsur Louis Xvi stil

Bordsur Louis Xvi stil
Bordsur Louis Xvi stil
Bordsur Louis Xvi stil
Bordsur Louis Xvi stil
Bordsur Louis Xvi stil
Bordsur Louis Xvi stil
Bordsur Louis Xvi stil
Bordsur Louis Xvi stil
Bordsur Louis Xvi stil
Bordsur Louis Xvi stil
Bordsur Louis Xvi stil
Bordsur Louis Xvi stil

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, omkring 1900, urtavlan märkt Linderoth, Stockholm, på förgylld sockel, urverk märkt Paris, förgylld brons, totalhöjd ca 44 cm, nyckel och pendel finns

Bucklor, slitage

567706

2018-09-07