Bordsur Louis Xvi stil
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, omkring 1900, urtavlan märkt Linderoth, Stockholm, på förgylld sockel, urverk märkt Paris, förgylld brons, totalhöjd ca 44 cm, nyckel och pendel finns
Bucklor, slitage
567706
2018-09-07