Ytterfoder ett par Rörstrand

Ytterfoder ett par Rörstrand
Ytterfoder ett par Rörstrand
Ytterfoder ett par Rörstrand
Ytterfoder ett par Rörstrand
Ytterfoder ett par Rörstrand
Ytterfoder ett par Rörstrand

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, ytterfoder, 1 par, flintgods, omkring 1900, med hänklar, vitglaserad med dekor i blått, höjd ca 19, diameter 30 cm

Krackeleringar, 1 kruka med spricka, lagning

567729

2018-09-06