Bordsspegel i rokoko, 1700-talets mitt

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSSPEGEL, sannolikt Stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets mitt, dekor av rocailler och blommor, förgylld, höjd ca 50 cm

Lagning, sprickor, slitage, troligen senare förgyllning

567737

2018-09-11