Skål från 1700-talets Tyskland

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, lergods, 1700-tal, s k stettinergods, polykromt glaserad dekor av ryttare på häst, Tyskland/Svenskpommern (1648-1815), höjd ca 9, diameter 31 cm

Sprickor, kantslitage

567748

2018-09-11