Bouilottelampa

Bouilottelampa
Bouilottelampa
Bouilottelampa
Bouilottelampa
Bouilottelampa
Bouilottelampa
Bouilottelampa
Bouilottelampa
Bouilottelampa
Bouilottelampa
Bouilottelampa
Bouilottelampa

Klubbat för:

12 000 SEK

Arviointi

15 000 SEK

Kuvaus

BOUILOTTELAMPA, blybergsporfyr och förgylld brons, 1900-tal, empirestil, för tre ljus, höj- och sänkbara skärmar i plåt, grönt bemålade, avslut i form av flamma, total höjd ca 85 cm

Kuntoraportti

Senare montage, äldre och nyare delar, en arm med lagning

567813

Päivämäärä:

2018-09-04