Hummelfiguriner

Hummelfiguriner
Hummelfiguriner
Hummelfiguriner
Hummelfiguriner
Hummelfiguriner
Hummelfiguriner
Hummelfiguriner
Hummelfiguriner
Hummelfiguriner
Hummelfiguriner
Hummelfiguriner
Hummelfiguriner

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

GOEBEL, 1930-/40 tal, "Hummel", figuriner, 2 st, Tyskland, 1 föreställande pojke med kappsäck samt. 1 föreställande pojke med fiol, bägge polykromt flintgods, stämplade undertill, höjd ca 19 resp. 27 cm

Obetydligt slitage

567839

2018-09-04