Staffordshirefiguriner

Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner

Klubbat för:

1 100 SEK

2 000 SEK

FIGURINER, 5 st, 1800-/tidigt 1900-tal, Staffordshire, bemålat flintgods, föreställande bl.a diverse jägarfigurer, höjd ca 29-42 cm

Krackelyr och färgbortfall förekommer

567842

2018-09-04