Staffordshire vaser och bordslampor
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STAFFORDSHIRE, sent 1800-/tidigt 1900-tal, 2 vaser samt 1 par bordsarmaturer, samtliga i bemålat flintgods, armaturernas stommar i mässing och trä, vasernas höjd ca 27 respektive 45, armaturernas höjd ca 54 cm
Ena armaturens figurin med lagning, krackelyr och färgbortfall förekommer, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionerna
567843
2018-09-04