Bord gustaviansk stil med intarsia

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORD, 1900-talets början, gustaviansk stil, mahogny, skivan med dekor av rutmönster i intarsia, låsbar låda i sargen, bordsben dekorerade med festonger av mässing, höjd ca 72, 85x85 cm.

Slitage, fuktskada på skivan, mindre fanéravslag

567876

2018-09-04