Tekanna silver 1800-tal

Tekanna silver 1800-tal
Tekanna silver 1800-tal
Tekanna silver 1800-tal
Tekanna silver 1800-tal
Tekanna silver 1800-tal
Tekanna silver 1800-tal
Tekanna silver 1800-tal
Tekanna silver 1800-tal
Tekanna silver 1800-tal
Tekanna silver 1800-tal
Tekanna silver 1800-tal
Tekanna silver 1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TEKANNA, sterlingsilver, England, oval form, graverad dekor, stämplad Henry Holland, London,1866, George lll-stil, handtag i ebenholts, höjd ca 14, längd ca 28 cm

Bruksspår, smärre bucklor vid pipen

567898

2018-09-04