Hausser strålkastarbil med släp

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HAUSSER STRÅLKASTARBIL MED SLÄP, 1930-40-tal, lackerad plåt, ställbar strålkastare monterad på flaket, urverksdriven, batteridriven strålkastare, lufftvärnskanon med svarta gummidäck, fällbara stödben, ställbart eldrör i höjd- och sidled, längd 25 resp 30 cm

Saknar lyktor samt en sidolampa, strålkastaren lös samt skadad, smärre lackskador och skador

567914

2018-10-14