Sideboard 1960-tal

Sideboard 1960-tal
Sideboard 1960-tal
Sideboard 1960-tal
Sideboard 1960-tal
Sideboard 1960-tal
Sideboard 1960-tal
Sideboard 1960-tal
Sideboard 1960-tal
Sideboard 1960-tal
Sideboard 1960-tal

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SIDEBOARD, 1960-tal, i stil efter Dieter Waeckerlin, stomme fanérad i teak med dekor i mörkbetsad teak, underrede i metall, beslag i mässing, 4 lådor samt 2 dörrpar, invändigt inrett med hyllor i lönn, höjd ca 140 cm, bredd 250 cm

Bruksslitage, enstaka stötmärken förekommer, hyllplanen med färgmärken, bakstycket med hål utskuret för kontakt

568052

2018-09-05