Sideboard 1960-tal
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SIDEBOARD, 1960-tal, i stil efter Dieter Waeckerlin, stomme fanérad i teak med dekor i mörkbetsad teak, underrede i metall, beslag i mässing, 4 lådor samt 2 dörrpar, invändigt inrett med hyllor i lönn, höjd ca 140 cm, bredd 250 cm
Bruksslitage, enstaka stötmärken förekommer, hyllplanen med färgmärken, bakstycket med hål utskuret för kontakt
568052
2018-09-05