Biskvi figurin
Klubbat för:
300 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
FIGURIN, 1900-talets början, biskvi, möjligen Tyskland, i form av barn, höjd ca 6, längd 10 cm, askens mått höjd 6, 8x13,5 cm
Zustandsbeschreibung
Fabrikatfel, mindre slitage på barnets färg, smuts, enstaka fläckar, slitage på asken, något svår att stänga, asken mest troligt inte original
568059
2018-09-05