Figurin

Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURIN, förgylld brons, troligen Thailand, 1800-tal, föreställande Buddha stående med handställningen abhaya mudra, total höjd ca 33 cm

slitage, bakre foten med genomgående spricka

568077

2018-09-10