Figurin, förgylld brons, Thailand

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

FIGURIN, förgylld brons, Thailand, troligen 1800-tal, Ratanakosindynastin, föreställande Buddha på trehövdad elefant, höjd ca 74 cm

Slitage

568079

2018-09-10