Prismaflaska tennsamling
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PRISMAFLASKA, med lock, tenn, stämplad Heinrich Gottfried Pschorn (verksam 1715-1743/52), stämplad Stockholm 1729, höjd med hänkel ca 23 cm
Mindre hål, ytskador och mindre bucklor, med monogram
568093
2018-09-08