Reinhold Ljunggren oljemålning

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006): Trosaån, signerad R. Ljunggren, olja på pannå, ca 27x35 cm

UTSTÄLLD: Eskilstuna Konstmuseum, 1973 samt Prins Eugens Waldemarsudde, 1974-1975

568196

2018-09-05