Carl-Harry Stålhane Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE (1920-1990), vaser, 2 st, stengods, Rörstrand 1960-tal, harpälsglasyr i brunt respektive spräcklig glasyr i blått och grått, signerade R CHS SWEDEN CFI respektive R CHS SWEDEN CEC, höjd 14,5 och 28 cm
Blå vas andrasortering, obetydliga repor
568202
2018-10-28