Hjälmkanna Kina 1700-tal
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HJÄLMKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), kompaniporslin, europeiserande dekor av bladbård, hänkel i form av trädstam, monogram, höjd ca 13, längd 16 cm
Kantretusch, dekoren med slitage
568234
2018-09-09