Saltkar opalinglas Empire

Saltkar opalinglas Empire
Saltkar opalinglas Empire
Saltkar opalinglas Empire
Saltkar opalinglas Empire
Saltkar opalinglas Empire
Saltkar opalinglas Empire
Saltkar opalinglas Empire
Saltkar opalinglas Empire

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALTKAR, 3 st., opalinglas, 1800-talets början, empire, troligen Strömbäcks glasbruk, båtformade, på romboid fotplatta, räfflad yta, dekor i guld, längd 9-10, höjd 7-7,5 cm

Nagg

568244

2018-09-09