Värmetallrik Kina 1700-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VÄRMETALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, taggbård i kälningen, diameter ca 24 cm
Pipen med större nagg, kanten med längre spricka
568249
2018-09-09