Rörstrand flintgods

Rörstrand flintgods
Rörstrand flintgods
Rörstrand flintgods
Rörstrand flintgods
Rörstrand flintgods
Rörstrand flintgods
Rörstrand flintgods
Rörstrand flintgods
Rörstrand flintgods
Rörstrand flintgods
Rörstrand flintgods
Rörstrand flintgods

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

RÖRSTRAND, fruktservis, 15 dlr., flintgods, 1800-talets början, dekor av bladbård, bestående av: jardiniere med underfat, skål på fot samt 13 assietter, höjd ca 12-20 cm, assietternas diameter 22 cm

4 assietter ej tillhörande men samtida och från Rörstrand, lagningar, skador, nagg, slitage, fläckar

568259

2018-09-09