Bordsur Romilly Paris

Bordsur Romilly Paris
Bordsur Romilly Paris
Bordsur Romilly Paris
Bordsur Romilly Paris
Bordsur Romilly Paris
Bordsur Romilly Paris
Bordsur Romilly Paris
Bordsur Romilly Paris
Bordsur Romilly Paris
Bordsur Romilly Paris
Bordsur Romilly Paris
Bordsur Romilly Paris
Bordsur Romilly Paris
Bordsur Romilly Paris

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, skuret och förgyllt trä, dekor av puttis som bär upp urtavlan, höjd 28 cm, 1800-tal, urverk märkt Romilly Paris samt urtavla i emalj

Jean Romilly urmakare i Paris 1752-94

Urtavla med nagg, omgjort, nyckel saknas. Smärre torrsprickor, SAV garanterar inte funktionen

568299

2018-09-06