Uppläggningsfat Måns Jonsson tennsamling
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MÅNS JONSSON (mästare Stockholm 1680-1691), uppläggningsfat, 1600-talets slut, tenn, profilerad kant, graverad dekor med monogram A.P.S, diameter 41,5 cm
Bucklor, skador och mindre bristningar
568313
2018-09-08