Baltzar Rokus fat tennsamling

Baltzar Rokus fat tennsamling
Baltzar Rokus fat tennsamling
Baltzar Rokus fat tennsamling
Baltzar Rokus fat tennsamling
Baltzar Rokus fat tennsamling
Baltzar Rokus fat tennsamling

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BALTZAR ROKUS (Arboga 1743-1788), fat, tenn, stämplad 1760, diameter ca 30 cm

PROVENIENS:
Stockholms Auktionsverk, Kvalitén, 20/11 1971, katalognr 1737

Slitage och ytskador

568319

2018-09-08