Urna empirestil

Urna empirestil
Urna empirestil
Urna empirestil
Urna empirestil
Urna empirestil
Urna empirestil
Urna empirestil
Urna empirestil
Urna empirestil
Urna empirestil

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

URNA, förgylld brons samt kristall, 1800-talets slut, empirestil, med hänklar i form av svanhalsar, på kvadratisk fotplatta, glaset med skärslipad dekor, höjd ca 26 cm

Mynningen med nagg

568328

2018-09-06