Urna empirestil
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
URNA, förgylld brons samt kristall, 1800-talets slut, empirestil, med hänklar i form av svanhalsar, på kvadratisk fotplatta, glaset med skärslipad dekor, höjd ca 26 cm
Mynningen med nagg
568328
2018-09-06