Johan Lund Stockholm silver 1712 karolinsk
Klubbat för:
8 000 SEK
6 000 SEK
JOHAN LUND, bägare, silver, (verksam Stockholm 1696-1720), bägare, karolinsk 1712, delvis förgylld, konisk, smal fotkant, vågband, höjd ca 10,3 cm, vikt 138 g
Gåvogravyr från 1798, i övrigt bruksslitage
568339
2018-09-06