Johan Lund Stockholm silver 1712 karolinsk

Klubbat för:

8 000 SEK

6 000 SEK

JOHAN LUND, bägare, silver, (verksam Stockholm 1696-1720), bägare, karolinsk 1712, delvis förgylld, konisk, smal fotkant, vågband, höjd ca 10,3 cm, vikt 138 g

Gåvogravyr från 1798, i övrigt bruksslitage

568339

2018-09-06