Tallrikar Kina 1700-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Kangxi (1662-1722) och Qianlong (1736-1795), imari, varierande dekor i järnoxid, underglasyrblått, emaljfärger samt guld, diameter ca 22-23 cm
Nagg, slitage
568498
2018-09-09