Skrivbord och stol med kunglig proveniens

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

NORDISKA KOMPANIET, sannolikt, skrivbord med 2 lådor samt stol, bonad björk/-faner, 1910-tal, bägge med inventariemärken: GAL - kronprins Gustav Adolf och kronprinsessan Louise samt Gustav den Vl Adolf, Ulriksdals slott, skrivbordets höjd 77,5, 110 x 62 cm, stolens sitthöjd ca 48 cm

Bruksslitage, skivan med ställvis kraftigt slitage, skador, repor och märken

568516

2018-09-06